Hillova původní historická pravidla

Podnik se konal každoročně poslední prázdninový víkend (víkend, kde pátek před ním je ještě srpnovým dnem). V pátek odpoledne "časovka", která byla nepovinná a případná neúčast je odměněna připočtením času posledního v dané kategorii + 10%. V sobotu ráno po té následoval "hlavní závod" . Jedinou kvalifikací a zásadní povinnou výbavou je dobrá nálada. Zbytek býval sumsumárum o tom, projet trasu podle Hillova plánu ve směru od startu do cíle a  na každém kontrolním stanovišti zkonzumovat minimálně jedno pivko (dámy smějí malé) a v cíli poslední pivo, jehož délka konzumace je měřena a také vyhodnocena (tzv. mezičas).

Kategorie

 • M - muži / do 59ti let věku*  pouze na strojích "SCHWARZ"
 • V - veteráni / nad 60ti* let věku na libovolném stroji
 • Z - ženy / ženy a slečny na libovolném stroji

* věk se počítá dle ročníku narození tj. ne dle datumu. Např. v roce 2010 mezi kategorii vetráni patřili narození v roce 1950 a starší ...

SCHWARZ

A cože je to ten "SCHWARZ"?  Zkrátka staré kolo s tzv. torpédem - světověznámou nejdokonalejší volnoběžnou nábou - neexistence této součásti znamená diskvalifikaci - vyjímky Hillo uděluje pouze raritním řešení ala historická obří kola atd...
Na četné otázky typu: "Musí být kolo značky SCHWARZ nebo stačí UKRAINA...?" . Odpovídáme, že opravdu není třeba přímo značku SCHWARZ stačí, když vyhoví pravidlům (volnoběžná nába TORPÉDO, brzda přední, světlo, odrazka atd...). Tzn. může být i jiné světové značky: Achiles, Bismark, Eska, Skládačka, SOBI20, ČZ ...

Další výbava

bicykl musel být ve všech kategoriích vždy vybaveno takto:

 • dvě brzdy / přední brzda + zadní -> torpedo (SCHWARZ)
 • funkční světlomet a koncová odrazka
 • zvonek, trubka či jiný signalizační aparát
 • oba blatníky

...vše funkční! => jinak za každý nedostatek penalizace 5 minut,  vhodná jsou také řidítka :-) .

Cestovní výstroj a výzbroj byla ponechána na pospas tvé vlastní fantazii dobové obleky vítány.

Podnik probíhal za plného silničního provozu a účast na vlastní nebezpečí bez vyjímek!

Cyklistická přilba doporučena!

Doplnění pravidel vynucená časem


Na základě poznatků z minulých let dochází stále k vyjasňování a jakémusi doplňování Hillových pravidel. Děláme to velmi neradi, ale věříme, že by to i Hillo pochopil. 

Než ke změně dojde, sejde se rada Hillových pomocníků složených s Hillových kamarádů a mnohaletých účastníků tohoto podniku, a ta po dlouhé a uvážené debatě, která je mnohdy spojena i se spiritistickým spojováním se samotným Hillem pak rozhodne o změně.

Abychom nijak minulá pravidla neměnili budeme tyto změny uvádět až sem pod historická pravidla jako taková.

 1. převodovky, cvrčci, přesmýkače atd..
  Protože se začali objevovat stará kola typu SWARZ s dob dávno minulých s originálními převodovkami a jinými mechanickými zázraky rozhodli jsme se i taková kola přizvat k podniku, ale tato kola dostanou penalizaci 30 minut, abychom co nejméně ovlivnili původně vyhlašovanou kategorii SWARZ - torpédo. Připadné posouzení historie a provedení je na rozhodnutí Hillových pomocníků při vstupní přejímce strojů.
  Tuto vyjímečnou penalizaci budeme také uplatňovat na dašlí jiné "vymoženosti", které budou na bicyklech s dob dávno minulých a odporují původním pravidlům. Bude platit, že penalizace bude za každý takový "nedostatek". Tj. kupříkladu historické kolo s přesmýkačem a cvrčkem tj. bez torpéda = 2x 30 minut atd...
 2. pivko navíc
  Jak je uvedeno v původních pravidlech, na kontrole se konzumujet minimálně jedno pivko. Dále je známé také nepsané pravidlo, že pivko navíc je za JEDNO minutovou** bonifikaci. My si dovolíme toto upřesnit tak, že pivko navíc pro bonifikaci se počítá pouze za každé jedno z dalšího místa na trase, jinak řečeno za další NOVÉ razítko nikoliv za několik stejných! 
 3. doprovod není možný
  Hillo by nikdy nechtěl, aby jeho podnik byl závodem s plánovanou podporou třetích stran a tak pro jistotu zdůrazňujeme, že jakákoliv plánovaná pomoc na trase v podobě doprovodu vodičem v autě, či předtáčení pivek atd.... rozhodně není povolen. Odporuje to nejen původnímu záměru a je to prostě nefér!
  Náhodný občan se svářečkou, který přivaří šlapku, či daruje novou duši je povolen neb se jedná o neplánovanou pomoc a utužuje vztahy mezi diváky a účastníky TdB.
 4. zákaz výměny kola
  Podobně jako minulý bod tak v podobném duchu je zakázáno v průběhu podniku měnit svůj bicykl za jiný. Ať už jiné na časovku a jiné na závod či během nich. Proto se na něj také lepí jedna kontrolní samolepka, aby bylo jasné který bicykl prošel přejímkou.
  Pamatujte, že i příprava SWARZE a jeho schopnost vydržet je součást tohoto skvělého podniku a tak mějte i toto na paměti prosím. Děláme to pro radost a ne pro podvody a hádky.
 5. změna termínu
  Termín je možné měnit v pouze odůvodněných případech a pouze na poslední prázdninový týden tj. oba dny mohou vyjít na září. Tato změna nastala v roce 2017, kdy termíny dokončení některých silničních uzavírek a dostupnost některých Hillových pomocníku si změnu vyžádala.
 
** Z důvodů nejasností o nabytí těchto "razítek" navíc, bylo rozhodnuto o oeprativnímu návratu k jedné minutě, která se tak stává pouze symbolikou a ne prostředkem v boji o přední pozice. Věříme, že pochopíte tuto vynucenou změnu.