Propozice 2019 - XXXVIII. ročník TdB / XXIX. na Schwarzích

Letos naštěstí opět není na trase žádná uzavírka a tak bude oblíbená tradičniční trasa.

Nejprve zopakování propozic s menšími změnami oproti loňsku:

  1. SCHWARZ výbava -> bezpodmínečně požadujeme dle Hillova plánu pro hlavní kategorii kola typu SCHWARZ (nemusí být bezpodmínečně značky SCHWARZ), čím starší tím lepší. ALE v "perfektní" kondici. Tj. výbava dle Hillových pravidel (blatníky, zvonek, odrazka, světlo... ) a HLAVNĚ TORPÉDO. Pro ty co nevědí, co to znamená je to takový vehemnent v zadním náboji, který umožňuje brzdit "šlápnutím" zpět. Máme aktuální informace, že přepletení na nový náboj MADE IN CZECH se dá v Jičíně pořídit již od cca 690,- Kč a to včetně drátů. Na Vaše četná naléhání se vracíme k "toleranci" cvrčků a převodovek v torpédu. Díky tomu, že je mají občas i již historická kola budou tyto "tolerovány", ovšem za penalizaci 30minut. Opakujeme, že horská kola a kola s přehazovačkami klasickými prostě Hillo přejímkou NEPROJDOU
  2. ČASOVKA prezentace -> osvědčilo se nám provést presentaci již na časovce. Tj. ten kdo jede časovku již druhý den nemusí nic dělat a tím se i výrazně zrychluje druhý den a lze tak uskutečnit start na čas! ALE stalo se, že to někteří nečekali a buď neměli v cajku kola (že prý na něm budou dělat ještě přes noc, nebo mají nějaké speciály na časovku a že nám ráno ukáží jiné atd...) nebo neměli peníze a že zaplatí ráno, či neznali název svého TEAMu atd... Prosíme Vás tedy vezměte si těch 150,- Kč, zjistěte si jak se jmenuje Váš TEAM a přijeďte na správném, vybaveném kole - výměna kola na sobotu je porušením pravidel!
    Dále důrazně upozorňujeme, že nebude možná registrace POUZE na sobotu, není na to čas a dělá to jen zmatky!!! Prostě doražte ráno a nejezděte sem zbytečně.
  3. START prezentace -> daří se se nám začínat na čas tj. konec prezentace bude v 9:45 a start v 10:00. Prosíme Vás tedy opakovaně přijďte Fčas ! A ne až na poslední chvíli! Moc nám tím pomůžete. Zdržení startu pak působí komplikace dál ... organizace průjezdu městem, přesun do cíle podpůrného teamu atd... DODÁVÁME, že opravdu konec je v 9:45, pro opozdilce ovšem necháváme ještě jeden stolek a po 10:00 lze doprezentovat! Tj. nebojte se ... však nás dojedete!
  4. CÍL vyhlášení -> bude vyhlášení v 18:30 a ne až dorazí všichni atd... a to i v případě posunutého startu atd.. a po té začne zábava. Prosíme tedy účastníky, aby se nám neloudali a byli Fčasna plovárně a mohli si tak užít nejen předávání cen, ale i nějakou zábavu!
     

Pátek 30.8.2019 - Výletní časovka
Start normálně v Holíně na stejném místě v 16:00 presentací + 16:15 první výletník vyrazí na klasické kolečko směr Prachov, Jinolice, Podůlší, Kbelnice a pak odbočka na louku zpět do Holína! Opět se nejede až na kruháč, ale odbočuje se na polní cestu vpravo na louku!

A TADY BUDE TA ZMĚNA PRAVIDEL! Po zkušenosti z loňska, kdy někteří prostě nezvládají svůj adrenalin, a odbočku najíždějí bez ohledu na ostatní účastníky silničního provozu, jsme přistoupili k radikálnímu opatření. V místě odbočení bude kužely a žlutou čárou oddělen pravý pruh pro odbočení a kdo tu čáru přejede resp. pojede vlevo od kuželů, bude nekompromisně DISKVALIFIKOVÁN!
Myslíme to vážně, jde nám o bezpečnost. Každý si prostě přibrzdí a pomaleji zahne vpravo.

Věřte nám, že jsme hledali i jiná místa, kde by mohla být časomíra, ale nic lepšího než tohle opatření jsme nevymysleli. 

Na startu časovky bude provedena opět společná presentace zároveň na další den tzn. připravte si názvy týmů včetně příspěvku na Hillův plán, cílové pivo a pamětní samolepku (viz. propozice dole)  ... 

A opět  bude důsledná kontrola bicyklů a kdo nevyhoví Hillovým pravidlům prostě neprojde - TORPÉDA!

Sobota 31.8.2019 - Vzpomínka na Hilla ...

Sejdeme se v 8:30  na Matějáku, kde bude probíhat presentace Vašich bicyklů, zda-li by u Hilla prošla a propustil by je dál a opět jako v pátek na časovce nevyhovuje = stop. Za menší obnos dostanete Hillův plánpamětní samolepku a v 9:45 bude presentace zcela nekompromisně ukončena, abychom si v 10:00 připomněli Hillovu památku minutou ticha a následně se "rozešli". Ti co dorazí pozdě* a nestihnou se za prezentovat mají možnost se dopresentovat po desáté, na místě necháváme ještě jeden stolek. Samozřejmně neprojdou Ti co budou mít nevyhovující kola atd...(budou 3-4 presenční stolečky tzn. budeme se snažit co to půjde, ale .... ? Tak prosíme doražte dřív ať máte jistotu !) Věřte nám nebo ne, ale pravidla se musí dodržovat, Hillo je tu stále s námi a dohlíží nad tím !

!ZMĚNA! DOJEZD JAKO LONI:

I kdyžna tzv. Kometě je chodník směrem k plovárně hotový i tak jsme se rozhodli, Z DŮVODŮ BEZPEČNĚJŠÍHO ODBOČENÍ, zopakovat loňský dojezd a tak je NUTNÉ ODBOČIT u motorestu U RUMCAJSE vlevo, projet skoro celou Kbelnici a až na druhé odbočce (bude značeno) zahnout doprava směr plovárna. Je nutné vyhnout se křižovatce Na kometě a jet podle potoka až na plovárnu! Budeme se snažit vše řádně označit - CEDULE A ŠIPKY. Dávejte si pozor a odbočujte z hlavní s rozvahou!

 

Kdo dorazí na kole s vylepenou samolepkou a bude mít "nějaká razítka" bude obsloužen měřeným cílovým lahváčem a zapsán do pamětní výsledkové listiny ...

Následně se večer opět sejdeme na plovárně, kde od 18:30 se vše vyhlásí, nově budeme losovat o jednu cenu navíc pro náhodně vybrané číslo ze startovní listiny a pak začne zábavný večer s kapelami PYJ BAND a Mr.STANIOL.

Že Vám to není jasné, že to je nějaké divné .. že to mělo být jinak .. že to ... atd.. Mno, buď napište Hillovi hillo@tourdebiere.cz a všechno mu to vykecejte on Vám to možná vysvětlí a nebo se zamyslete, zapřemýšlejte jak to vlastně bylo  .. a zkuste to tak udělat ... Hillo to ví a my mu jen pomáháme a některé věci prostě po Vás chtít nemůžeme a ani nechceme ... Věřte nám, že TdB není a ani nebude žádným závodem či jinou velkou organizovanou akcí .. půjde vždy jen o recesi o setkání lidí veselé mysli a zavzpomínání na toho kdo to celé vymyslel a už tu není ...

Hillův plán a propozice pro rok 2019!

 

* z důvodů omezení systémem lze zaregistrovat pouze prvních 500 lidí, zbytek má smůlu. Nezbývá dodat, že se to naštěstí zatím ještě nestalo