Propozice 2021 - XL. ročník TdB / XXXI. na Schwarzích

Letos  bude trasa opět stejná jako minulé roky, pouze díky omezení průjezdu Podůlším, kde je semafor,  jsme nuceni zkrátit výletní časovku viz. níže.

Nejprve zopakování propozic :

  1. SCHWARZ výbava -> bezpodmínečně požadujeme dle Hillova plánu pro hlavní kategorii kola typu SCHWARZ (nemusí být bezpodmínečně značky SCHWARZ), čím starší tím lepší. ALE v "perfektní" kondici. Tj. výbava dle Hillových pravidel (blatníky, zvonek, odrazka, světlo... ) a HLAVNĚ TORPÉDO. Pro ty co nevědí, co to znamená je to takový vehemnent v zadním náboji, který umožňuje brzdit "šlápnutím" zpět. Máme aktuální informace, že přepletení na nový náboj MADE IN CZECH se dá v Jičíně pořídit již v denách pod tisíc Kč a to včetně drátů. Na Vaše četná naléhání se vracíme k "toleranci" cvrčků a převodovek v torpédu. Díky tomu, že je mají občas i již historická kola budou tyto "tolerovány", ovšem za penalizaci 30minut. Opakujeme, že horská kola a kola s přehazovačkami klasickými prostě Hillo přejímkou NEPROJDOU
  2. ČASOVKA prezentace -> osvědčilo se nám provést presentaci již na časovce. Tj. ten kdo jede časovku již druhý den nemusí nic dělat a tím se i výrazně zrychluje druhý den a lze tak uskutečnit start na čas! ALE stalo se, že to někteří nečekali a buď neměli v cajku kola (že prý na něm budou dělat ještě přes noc, nebo mají nějaké speciály na časovku a že nám ráno ukáží jiné atd...) nebo neměli peníze a že zaplatí ráno, či neznali název svého TEAMu atd... Prosíme Vás tedy vezměte si těch 150,- Kč, zjistěte si jak se jmenuje Váš TEAM a přijeďte na správném, vybaveném kole - výměna kola na sobotu je porušením pravidel!
    Dále důrazně upozorňujeme, že nebude možná registrace POUZE na sobotu, není na to čas a dělá to jen zmatky!!! Prostě vy, kteří chcete jet jen v sobotu doražte až ráno a nejezděte sem zbytečně.
  3. START prezentace -> daří se se nám začínat na čas tj. konec prezentace bude v 9:35 a start v 10:00. Prosíme Vás tedy opakovaně přijďte Fčas ! A ne až na poslední chvíli! Moc nám tím pomůžete. Zdržení startu pak působí komplikace dál ... organizace průjezdu městem, přesun do cíle podpůrného teamu atd... DODÁVÁME, že opravdu konec je v 9:35, pro opozdilce ovšem necháváme ještě jeden stolek a po 10:00 lze doprezentovat! Tj. nebojte se ... však nás dojedete!
  4. CÍL vyhlášení -> bude vyhlášení v 18:30 a ne až dorazí všichni atd... a to i v případě posunutého startu atd.. a po té začne zábava. Prosíme tedy účastníky, aby se nám neloudali a byli Fčasna plovárně a mohli si tak užít nejen předávání cen, ale i nějakou zábavu!
     

Pátek 27.8.2021 - Výletní časovka

Start normálně v Holíně na stejném místě v 16:00 presentací + 16:15 první výletník vyrazí na klasické kolečko směr Prachov, ALE POZOR CÍL je mimořádně na louce za Jinolicemi. Již se tady v roce 2017 končilo. Zde očekávejte na konci Jinolic za topolem odbočku na polňačku a cíl bude podle počasí někde na té louce - vše bude před začátkem vysvětleno a řádně označeno.

 

Na startu časovky bude provedena opět společná presentace zároveň na další den (jen pro účastníky časovky) tzn. připravte si názvy týmů včetně příspěvku na Hillův plán, cílové pivo a pamětní samolepku (viz. propozice dole)  ... 

A opět  bude důsledná kontrola bicyklů a kdo nevyhoví Hillovým pravidlům prostě neprojde - TORPÉDA!

Sobota 28.8.2021 - Vzpomínka na Hilla ...

Sejdeme se v 8:30  na Matějáku, kde bude probíhat presentace Vašich bicyklů, zda-li by u Hilla prošla a propustil by je dál a opět jako v pátek na časovce nevyhovuje = stop. Za menší obnos dostanete Hillův plánpamětní samolepku a v 9:35 bude presentace zcela nekompromisně ukončena, abychom si v 10:00 připomněli Hillovu památku minutou ticha a následně se "rozešli". Ti co dorazí pozdě* a nestihnou se za prezentovat mají možnost se dopresentovat po desáté, na místě necháváme ještě jeden stolek. Samozřejmně neprojdou Ti co budou mít nevyhovující kola atd...(budou 3-4 presenční stolečky tzn. budeme se snažit co to půjde, ale .... ? Tak prosíme doražte dřív ať máte jistotu !) Věřte nám nebo ne, ale pravidla se musí dodržovat, Hillo je tu stále s námi a dohlíží nad tím !

!!! V Podůlší se opravuje mostek a je tam SEMAFOR !!!

Je tam tedy jednosměrný provoz řízený semaforem. Jak je vidět na fotkách, dá se to s největší opatrností přejet po chodníku a nebo prostě počkat... Zvláště o víkednu tam jsou velmi dlouhé kolony, proto se prosím chovejte ohleduplně a dbejte bezpečnosti.

!JIŽ TRADIČNÍ ZMĚNA! DOJEZD JAKO LONI:

Opět jsme se rozhodli, Z DŮVODŮ BEZPEČNĚJŠÍHO ODBOČENÍ, zopakovat loňský dojezd a tak je NUTNÉ ODBOČIT u motorestu U RUMCAJSE vlevo, projet skoro celou Kbelnici a až na druhé odbočce (bude značeno) zahnout doprava směr plovárna. Je nutné vyhnout se křižovatce Na kometě a jet podle potoka až na plovárnu! Budeme se snažit vše řádně označit - CEDULE A ŠIPKY. Dávejte si pozor a odbočujte z hlavní s rozvahou!

 

Kdo dorazí na kole s vylepenou samolepkou a bude mít "nějaká razítka" bude obsloužen měřeným cílovým lahváčem a zapsán do pamětní výsledkové listiny ...

Následně se večer opět sejdeme na plovárně, kde od 18:30 se vše vyhlásí, budeme losovat i o jednu cenu navíc pro náhodně vybrané číslo ze startovní listiny a pak začne zábavný večer s kapelou NA PRACH OFF.

Že Vám to není jasné, že to je nějaké divné .. že to mělo být jinak .. že to ... atd.. Mno, buď napište Hillovi hillo@tourdebiere.cz a všechno mu to vykecejte on Vám to možná vysvětlí a nebo se zamyslete, zapřemýšlejte jak to vlastně bylo  .. a zkuste to tak udělat ... Hillo to ví a my mu jen pomáháme a některé věci prostě po Vás chtít nemůžeme a ani nechceme ... Věřte nám, že TdB není a ani nebude žádným závodem či jinou velkou organizovanou akcí .. půjde vždy jen o recesi o setkání lidí veselé mysli a zavzpomínání na toho kdo to celé vymyslel a už tu není ...

Hillův plán a propozice pro rok 2021!

 

* z důvodů omezení systémem lze zaregistrovat pouze prvních 500 lidí, zbytek má smůlu. Nezbývá dodat, že se to naštěstí zatím ještě nestalo